Instytut Fizyki Jądrowej PAN oraz CREDO Collaboration CREDO zapraszają szkoły i organizacje edukacyjne wzięcia udziału w rocznym konkursie "Łowcy Cząstek".

Konkurs polega na drużynowym wykrywaniu cząstek wtórnego promieniowania kosmicznego oraz radioaktywności lokalnej przy pomocy smartfonów wyposażonych w aplikację CREDO Detector, ewentualnie z użyciem innego rodzaju detektorów zgodnych z systemem CREDO. Konkurs będzie trwać do końca czerwca 2019 roku, rywalizujemy w kategoriach Liga (kolejne zawody w nocy z 12 na 13 grudnia), Maraton (całkowita liczba zebranych cząstek) i Czas Pracy (całkowity czas pracy zarejestrowanych urządzeń).

Dołącz do prawie 40-stu szkół i ponad ośmiuset uczniów z całej Polski! Ucz się fizyki dzięki zabawie i rywalizacji w Łowcach Cząstek: pomożesz zbierać i analizować dane w międzynarodowym projekcie badawczym Cosmic-Ray Extremely Distributed Observatory (CREDO) - czyli w Skrajnie Rozproszonym Obserwatorium Promieniowania Kosmicznego, planetarnym projekcie ukierunkowanym na poznanie najgłębszych sekretów Wszechświata. Zbierając i/lub analizując dane naukowe dla @CREDO otrzymasz możliwość zostania współautorem prac naukowych, które powstaną w oparciu o te dane/analizy!

http://credo.science/lowcyczastek/

Zapraszamy!